Dr. Shk. Albana Duni, Gastrohepatolog

Mosha

50 vjeç

Seksi

Femër

Kombësia

Shqiptar

Celular

+355682144554

Email

albanaduni@yahoo.com


Website

mjeket.al


Specialitetet

Gastrohepatologji

Procedurat

Konsulta gastro-hepatogjike, Gastroskopi, Kolonoskopi

Vendi i punes

Klinika Endoskopike LaVita, Rr. Kongresi i Manastirit, Tirane
Kualifikime profesionale
Master 2008 Departamenti i Semundjeve te Brendshme Kolangiokarcinoma
Doktorature ne proces realizimi 2010 Fakulteti i Infermierise, Tirane Tumoret e traktit biliar.
Post graduate course UEGW 1999 Rome Italy
Post graduate course EAGE 2006 Istanbul, Turkey
Post graduate course EASL 2007 Barcelona, Spain
Journees Francophones de Pathologie Digestive 2008 Paris, France
Summer School 2010 Prague, Czech Rep.
Live Endoscopy Course 2010 Amsterdam, Holland
FIGAMU Endoscopy Training 2011 Pecs, Hungary Gastrointestinal Bleeding
Quality in endoscopy:Colonoscopy and colonic neoplasms 2012 Berlin, Germany
XXV International Workshop on Helicobacter and related bacteria in chronic digestive inflamation and Sept 13-15 ,2012 Ljubljana,Slovenia
Pedagoge Fakulteti Infermieri Universiteti i Tiranes
Botime mjekësore
Cholangiocarcinoma, imaging and biochemistry data The Turkish Journal of Gastroenterology, Vol.19, Suppl.1, 2008.
Manifestimet klinike dhe biokimike ne kolangiokarcinome. Qershor, 2012 Medicus Vol. XVII (1) ; 168-172 Reviste Shkencore Nderkombetare e Shoqates se Mjekeve Shqiptare te
Biliary Tract Cancers- Imaging And Biochemistry Data 31 May 2012, Ohrid IX Macedonian gastroenterology and hepatology congress with international participation, poster pres
Udherrefyesit e moshes se trete.(Nen kujdesin e MSH dhe UNFPA) Korrik 2010 Tirane
Artikuj të postuar
Dhjamosja e thjeshte e melcise Qershor 2013
Tumoret malinje dhe beninje te stomakut Tetor 2012 20 komente
Refluksi Gastro-Ezofageal Tetor 2012 27 komente
Përshtypje nga pacientet

Prshdetje dr albana kom ni problem me fyt qe ni vit kom bar gjitha analizat kontroll te orologet nekosov e shqipri mri qsfes cd gjoksit 64 shtresor kam ber gastro skopi 4 her brenda vitit se gatroskopin e fudit e ko ber te ju ne lavita te altin cekodhima mi ka qit terepi per reluks por un nuk kom djegje ne gjyks vetem me shtrngon fyti dhe kom dhibje nuk kom asni dryshim qe 1 vit terapit sum kan dihmu un pe kom tjejtin problem kom dhimt edhe shtrngim qdo dit naten flej mir nuk kom problem kjo dhimt fillon mengjes deri ne mramje tu kisha lut nese ke mundsi mem tregu qka me ba se un jom tu vujt qe ni vit tu kisha lut shum nje prgjigje jom kan lavita nmujin e 5 te 2018 shaban drnogllava 12 4 1978 nese munesh me shiku edhe nje her ingjizimin ne lavita tisha falemenderu to jeten se nuk podi ku mu drejtu mo se gjitha ikiom kry por nuk pom len dhimta as me punu flm

Dërguar nga Shaban , më 04 Dhjetor 2018 në 16:53

Pershendetje! Nese do kishit mundesi te vinit tek ne ne klinike duke lene nje orar me se pari, vetem keshtu mund tju ndihmoja Gjithe te mirat

Përgjigje nga Dr. Shk. Albana Duni, më 27 Janar 2019 në 16:53

Pershendetje! E nderuar doktoresh,e kam vetem nje pytje: Kam problem vetem me ndjenje te ngecjes ne fyt te qdo ushqimit,apo te qka do qoft pije apo edhe te ndonje barne! Te lutem a mund te me udhezoni,si te veproj?! Faleminderit per Mirkuptim!

Dërguar nga driton, më 05 Korrik 2019 në 15:55

Pershendetje! Kjo qe ankoni ju eshte nje ndjesi qe quhet globus pharingealis. Lidhet me refluksin gastro- ezofageal. Si fillim do ju rekomandoja nje diete te rregullt anti refluks ku kryesori eshte dieta pa duhan e alkol, duke eleminuar fastfood dhe pa kaluar sasine e kafeines ( e shumta nje kafe ne dite)

Përgjigje nga Dr. Shk. Albana Duni, më 23 Korrik 2019 në 15:55
Sondazh

A do te kryenit një konsultë online me pagesë me një mjek?

Dergo voten