Altin CEKODHIMA, Gastrohepatolog

Mosha

50 vjeç

Seksi

Mashkull

Kombësia

Shqiptar

Telefon

+355 4 2360067

Celular

+355 682085852

Email

contact@altincekodhima.com


Website

www.altincekodhima.com


Specialitetet

Gastrohepatologji

Procedurat

Gastroskopi, Kolonoskopi, Sigmoidoskopi, Polipektomi, EUS endosonografi

Vendi i punes

Klinika Endoskopike LaVita, Rr. Kongresi i Manastirit, Tirane
Kualifikime profesionale
Komplikacionet nëEndoskopine Gastro-Intestinale Qershor 2011 Hannover, Gjermani Pjesëmarrës në Simpoziumin Ndërkombëtar "Komplikacionet nëEndoskopine Gastro-Intestinale" e organizuar nga ESGE Shoqata Europiane e Endoskopise Gastrointestinale
Sonografia Endoskopike Maj 2011 Marseje, France Pjesemarres ne workshop live demostrim te EURO-Sonografia Endoskopike e organizuar nga ESGE Shoqata Europiane e Endoskopise Gastrointestinale
EURO-NOTES 2010 Shtator 2010 Romë, Itali Pjesëmarrës në Workshop EURO-NOTES 2010 organizuar nga ESGE (http://www.esge.com/) Shoqata Europiane e Endoskopise Gastrointestinale
Teknikat Internencionuese Endoskopike Gastrointestinale Qershor 2010 Strasbourg France Pjesëmarrës në kurs trajnimi teorik dhe praktik për Teknikat Internencionuese Endoskopike Gastrointestinale, organizuar nga IRCAD (http://www.ircad.fr /)
Echografi Endoskopike Prill 2009 Bruselss, Belgium Pjesemarres ne konferencen e EURO EUS (http://www.euro-eus.com/) Echografi Endoskopike organizuar nga ESGE (http://www.esge.com/)
Gastroenterologji Tetor 2009 London, United Kingdom Pjesemarres ne Javen Europiane te Gastroenterologjise organizuar nga Shoqata Europiane e Gastroenterologjise
Endoskopia LIVE Prill 2009 Berlin, Germany Kurs i endoskopie LIVE, trajnim intensive Echoendoskopie ne Berlin
Endoskopia Terapeutike Dhjetor 2008 Amsterdam Kurs endoskopie LIVE, Trajnim intensiv ne Endoskopite terapeutike
Metoda Endoskopike Terapeutike Dhjetor 2008 Ljubljana Trajnim per metodat terapeutike endoskopike ne Departamentin e Gastroenterologjise me Qendren Spitalore Universitare ne Ljubljana organizuar nga Olympus Slovenia
Gastroenterologji Nëntor 2008 Vienna Austria Java Europiane e Gastroenterologjise organizuar nga Shoqata Europiane e Gastroenterologjise
Gastropatologji Mars-Prill 2008 London UNITED KINGDOM Trajnim per endoskopi ne deparatmentin e Gastropatologjise ne Princess University Hospital of Bromly
Gastroenterologji Tetor 2007 Paris FRANCE Pjesemarres ne Javen Europiane te Gastroenterologjise organizuar nga Shoqata Europiane e Gastroenterologjise.
Metoda ndërhyrëse Endoskopike Mars 2007 Bari ITALY Trajnim metodat nderhyrese endoskopike prane Departamentit te gastroeneterologjise qe Qendren Spitalore"San Paolo" ne in ne baze te projektit INTEREG organizuar nga Ministria e Shendetesise
Mjekesise Interne Shkurt 2006 Salzburg AUSTRIA Pjesemarres ne Seminarin e Mjekesise Interne organizuar nga Spitali Universitar i Kolumbias dhe Fondacioni Amerikan i Austrise
Gastroenterolog 1998-2002 Tiranë Specializant si Gastroenterolog ne departamentin e Gastropatologjise ne Qendren Spitalore Univeritare "Nene Tereza",Tiranë
EUS Endosonografia shtator-dhjetor 2011 Izmir Turqi Trajnim tremujor per EUS endosonografine ne spitalin Universitar Ataturk te Izmirit TURQI
Neoplazite Kolorektale, kolonoskopia Maj 2012 Berlin, Gjermani Kualiteti i endoskopise, Kolonoskopia, Neoplazite e kolonit
EUS-FNA biopsi endosonografi trajnim Dhjetor 2012 Izmir Turqi Trajnim per punksion biopsi FNA me endosonografi i lezioneve te pankreasit dhe limfonodujve te dyshimte.
Endoscopic Retrograde Cholangiopancreatography (ERCP) Janar 2014 Izmir Turkey Kurs trajnimi per Endoscopic retrograde cholangiopancreatography (ERCP) ne Spitalin Universitar ATATURK te Izmirit, Turqi.
Botime mjekësore
Esophageal Leiomyoma Nentor 2009 http://www.gastrohep.com/images/image.asp?id=1325
Artikuj të postuar
Kanceri i pankreasit Nentor 2013 2 komente
Melcia e dhjamosur Dhjetor 2012
Hemorroidet Shkurt 2012 5 komente
Echo-Endoskopi EUS Janar 2012
Refluksi Gastroezofageal Janar 2012
Përshtypje nga pacientet

Pershendetje ..jam e interesuar per nje specialist per te bere nje vizite per nje pacient qe ka hepatitin B. Tani eshte kthyer nga jashte kurohet por do te beje nje vizite. JU lutem nese mund te me drejtoni diku..dhe mund te me thoni a merret me prekje hepatiti B ....ose nga frymemarja ? Faleminderit.

Dërguar nga Esmeralda Kanaci, më 23 Shkurt 2012 në 14:04

Faleminderit shum per informacionin. Ju uroje pune te mbare. Me respekt Esmeralda.

Dërguar nga Esmeralda, më 24 Shkurt 2012 në 05:01

Pershendetje mjek , jam Vjollca nga gostivari ,qe 10 vita kam probleme me ngyshtimine ezofagut -para 10 vitesh u operova por tani prap i kam te njejtin poblem -ahallazion, qe dy muaj fillova me intervenim tjeter-dillatacion me ballon-zgjerimi inervit te ezofagutme ballon nepermjet gastroskopis , qka mendoni sipas jush sa ka efekt krejt kjo pune dhe a do te sherohet komplet , ose a do te kete pasoja te tjera , ju faleminderit per mirekuptimin...

Dërguar nga VJOLLCA, më 16 Qershor 2012 në 17:06

E dashur Vjollca, Informacioni juaj ne lidhje me akalazine e ezofagut eshte jo i mjaftushem per te gjykuar per problemin qe keni, por normalisht pas operacionit kirurgjikal problemi i akalazise zgjidhet krejt. Ne rastin tuaj ka ndodhur qe te rikthehet veshtiresia ne percjellje ushqimit dhe balonizimi mund te jete zgjidhje por jo gjithmone e perhershme, sepse nganjehere rikthehet perseri. Per kete problem ju duhet te me tregoni ekzaminimet qe ju keni bere, dmth gastroskopine dhe Ro grafine me kontrast te ezofagut qe une tju kthej nje pergjigje me te sakte per rikthimin apo jo te situates.

Dërguar nga Dr. Altin Cekodhima, më 19 Qershor 2012 në 06:23

Pershendetje doktor, une jam Eralda nga tirana dhe vuaj nga hepatiti B. Ju lutem a mund te me drejtoni se ku duhet te mjekohem? Faleminderit e pune te mbare.

Dërguar nga eralda, më 24 Janar 2013 në 06:36

Pershendetje,jam nene e nje djali 6 vjecar i cili ka fryrje barku te vazhdueshme ne pjesen abdominale e cila i shkakton marrje fryme.I kam bere analizat te gjitha,edhe per glutenin,eko barku dhe kishte nje trashje te muerve te zorreve te holla per te vilen pediatri na rekomandoi bioflor,por ne momentin qe i japin bulmetra i krijohet prape situata.Ju lutem mund te me rekomandoni keshillen tuaj.FALEMINDERIT

Dërguar nga majlinda, më 13 Mars 2013 në 04:24

pershendetje .jam nje zonje 63 vjec,,kam te vjella gjate dites here pas here ne forme shkume ,,ndjej djegje pas te vjelles,,ne gastroskopine qe kam ber mjeku me tha qe kam ezofagun e zgeruar deri ne 1/3 e mesme ku verehet dhe nje mbetje kontrasti ne forme te cregullt,,kam ren shume edhe ne peshe,,kur ha ushqim kem veshtiresi ne gelltitje e kaloj gjithmone me uje ushqimin

Dërguar nga ela, më 26 Mars 2013 në 13:28

para dy javesh bera nje vizite ne kliniken e dr.Cekodhimes per probleme stomaku. kam mbetur jo vetem jashtezakonisht e kenaqur por dhe e befasuar nga sjellja e doktorit, nga menyra e trajtimit dhe ajo qe eshte me kryesorja nga menyra e spjegimit te semundjes dhe mjekimit. me shume durim dhe shume i qarte.pervec kesaj nuk perton kurre te pergjigjet ne telefon dhe te te sqaroje per problemet shendetesore. faleminderit shume doktor

Dërguar nga ALMA BRUMBULLI, më 03 Prill 2013 në 02:10

Jam nje djal ne moshen 34 vjecare dhe jetoj ne Angli,jam diagnostikuar me Hepatitin B kronik para 4 muajve. Kam bere nje eko per melcine dhe organeve te tjera rreth saj, dhe me kane dale mire, te pa prekura.Kam bere dhe analizat e gjakut ku me dale si fillim; 1300 heren e dyte Viral load 300 dhe kjo e fundit ALT 35 dhe Hep B DNA level 3200. kur kam takuar doktorin me ka thene LFT normal, HBsAG+ dhe HBeAG-. Mund te me tregoni ju lutem a ka ndonje ilac per tu sheruar dhe a zhduket Hep B ne kete situate qe e kam une, dhe ndonje gje tjeter qe do te me ndihmonte. Ju lutem me ktheni pergjigje, faleminderit.

Dërguar nga Daniel, më 31 Mars 2014 në 12:23

Bravo doktor, je vertete i zoti.

Dërguar nga Plorin, më 08 Gusht 2014 në 03:26

Psh jam me hepatit b pozitiv.cfare analizash duhet te bej dhe cfare mjekimesh duhet te ndjek per ta kthyer ne hepati b negativ.ju lutem nje pergjigje flm

Dërguar nga nertila, më 05 Dhjetor 2014 në 10:04

prsh jam nje djal 28 vjec kam nje polip 0.5 mm mund te me thoni si duhet te veproj dh per sa ko duhet qe ta heq.

Dërguar nga taulant , më 03 Maj 2015 në 15:45
Sondazh

A do te kryenit një konsultë online me pagesë me një mjek?

Dergo voten